top of page
Özel Efekt.jpg

PNP FTALATSIZ PLASTİSOL
ÖZEL EFEKTLER

 

PNP STANDART CMYK PROCESS RENKLER; Fikse=160°C’de, İpek No:90-120 T

 

PNP VARAK ÜSTÜ CMYK PROCESS RENKLER; varak veya benzer zeminlerin üzerine baskı için tasarlanmıştır. Uygulama için İpek No:90-120 T şablonlar tavsiye edilir.

 

PNP G10 SİM ŞEFFAFI; bu bir baz olup, %15-20 sim toz ile karıştırılarak basılması için tasarlanmıştır. Uygulamadan önce yıkama haslığını (direncini) arttırmak için, %1 PNP K10 Katalizör ilave edilir. Bu ürünün baskısı için, sim taneciklerinin boyutuna göre İpek No:12-32T şablon kullanılır. Ayrıca ürün serpme efektleri için de uygun bir zemin bazıdır. Fikse (kürleme) sıcaklığı için 160°C gereklidir.

 

PNP G20, G30, G40 METALİK ŞEFFAFI; altın, gümüş ve bakır yaldız baskı efektleri için, ipek no: 32-43 T şablonlar tavsiye edilir.

 

PNP G60 FOSFORLU ŞEFFAF; bu ürün “Karanlıkta Parlama” efekti için tasarlanmıştır. Önerilen ipek No:32-43T, fikse (kürleme) sıcaklığı için 160°C gereklidir.

F10 ELASTİK TUTKAL; çok amaçlı bir baz olup, bir çok baskı çeşidi için uygundur. Özellikle şeffaf, elastik bir taban baskısı için kullanılır. %1 PNP K10 ekleyerek, ipek no:27-62T ile flok, varak, boncuk, payetler ve serpme metodu ile sim baskı efektli baskılar yapılır. Flok için 32-54 T arası ve şablona az yükseklik verilerek basılır. Ayrıca PNP Serilerindeki standart ve özel efekt boyalara eklenerek, esnekliği ve yıkama direncini arttırmak için de kullanılır.

 

Y10 YÜKSEK KALIP ŞEFFAFI; bu ürün yüksek emisyonlu No:12-32 T şablon ile basılır. Renkli yüksek baskı elde etmek için Max %15 PNP RENKLİ FTALATSIZ PLASTİSOL boya karıştırılarak, keskin hatlar ve çeşitli özel efektler elde edilir. Düzgün yüzey için min. 2 kat basıp kurutulur.

Y15 MAT YÜKSEK KALIP ŞEFFAFI; bu ürün yüksek emisyonlu No:27-32 T şablon ile basılır. Mat, keskin ve düzgün yüzeyli renkli yüksek baskı elde etmek için Max %15 PNP RENKLİ FTALATSIZ PLASTİSOL boya karıştırılarak, keskin hatlar ve çeşitli özel efektler elde edilir. Düzgün yüzey için min. 2 kat basıp kurutulur.

Y25 SERT YÜKSEK KALIP ŞEFFAFI; Sert, Keskin ve düzgün yüzeylere sahip yüksek (3D) baskılar için formüle edilmiş olup, çeşitli özel efekler elde etmek için de kullanılabilmektedir.bu Ürün yüksek emisyonlu No:27-32 T şablon ile basılır. Renkli yüksek baskı elde etmek için Max %15 PNP RENKLİ FTALATSIZ PLASTİSOL boya karıştırılarak, düzgün yüzey için min. 2 kat basıp kurutulur. 

 

PNP EE Y11 SONSUZ ELASTİK YÜKSEK KALIP ŞEFFAFI; bu ürün yüksek emisyonlu 32-43 T no ipek ile basıldığında, sonsuz elastik, yumuşak ve su kadar şeffaf baskı elde etmek için tasarlanmıştır. Sonsuz elastik yüksek renkli baskı yapmak için, max %15 renk karıştırılarak baskı yapılır. Ayrıca düz baskı renkler üzerine, yüksek emisyonlu kalıp ile son kat olarak basıldığında 3D görüntü alınır. Fikse (kürleme) sıcaklığı 160°C’dir.

 

PNP P10 KABARTMA; PNP boyalarına karıştırmak ve baskının genişlemesi (şişmesi) için üretilmiştir. Boyaların içerisine max. %40 oranında eklenir. Önerilen karışım oranları; %40 PNP RENK + %40 PNP P10 KABARTMA + %20 PNP ŞEFFAF BAZ. Önerilen ipek no:32-43t düz şablon.

 

PNP EE P11 SONSUZ ELASTİK KABARTMA; dalgıç (scuba), mayo, ribana, eşofman gibi kumaşlar için tasarlanmış kullanıma hazır kabartmadır. Kullanım için önerilen İpek No:32-43 T yüksek emisyonlu şablon. %15-25 renk karışımı ile pastel renklerde, “yumurta kabuğu” görünümünde kabartmadır.

Otomatik makinelerde, hızlı baskıya ve elde masa baskıya uygundur. Yağ bazlı yapısının özelliğinden dolayı kalıpta kurumama özelliği vardır. %100 pamuk, pamuklu karışımlar ve birçok sentetik kumaşlar üzerinde baskıya ve aynı zamanda geleneksel transfer baskılar için uygundur. Tam yıkama haslığı sağlamak için 160°C’de kürlenmesini sağlamak gerekir. Fikse süresi kumaş tipine, boya rengine (koyu renkler, açık renklerden daha hızlı kürlenir), uygulanan boyanın kalınlığına ve kapsamına, uygulama ekipmanlarına bağlı olarak 1-3 dakikadır. Uygulama kalıpları ve aletleri tiner ile temizlenir. CWinks PNP PLASTISOLER’i 5-30°C’de depolanır.

Önemli Öneri: Verdiğimiz ön bilgiler doğrultusunda, baskı öncesinde boyayı test edin ve uygunluğunu onaylayın.

bottom of page