top of page
DRseries_edited.jpg

PNP FTALATSIZ PLASTİSOL
DAMLA SERİSİ

DAMLA SERİSİ PLASTİSOLLER; canlı renklerde, esnek yapıda, silikon dokulu, “Damla” efekti almak için kullanıma hazır 12 standart renk, 8 fluor renk ve seriye ait baz ve şeffaf cila’dan oluşur.

Şeffaf baz veya renkleri, yüksek serigrafi kalıbı ile (İpek No:12-90T) emisyon yüksekliğine göre 160°C’de, minimum 2-4 dakika kürlenmesi önerilir. Fikse sonrası mat yüzey elde edilir. Parlaklık istendiğinde ara kurutma yapılır ve yine yüksek emisyonlu kalıpla PNP DR200 Cila ile “lak” efekti oluşturulur.

Ayrıca Damla Baskı yüzeyleri varak, sim, flok, yaldız gibi özel efektler uygulamalarına uygun olup, “çamur”,”çivi”, “renkli kat kat” baskılarda çok başarılıdır. Süet kabartma baskı efekti için bu serinin düz kalıpla uygulanması yeterlidir (No:43-62 T).


Otomatik makinelerde, hızlı baskıya ve elde masa baskıya uygundur. Yağ bazlı yapısının özelliğinden dolayı kalıpta kurumama özelliği vardır. %100 pamuk, pamuklu karışımlar ve birçok sentetik kumaşlar üzerinde baskıya ve aynı zamanda geleneksel transfer baskılar için uygundur. Tam yıkama haslığı sağlamak için 160°C’de kürlenmesini sağlamak gerekir. Fikse süresi kumaş tipine, boya rengine (koyu renkler, açık renklerden daha hızlı kürlenir), uygulanan boyanın kalınlığına ve kapsamına, uygulama ekipmanlarına bağlı olarak 2-4 dakikadır. Uygulama kalıpları ve aletleri tiner ile temizlenir. CWinks PNP PLASTISOLER’i 5-30°C’de depolanır.

Önemli Öneri: Verdiğimiz ön bilgiler doğrultusunda, baskı öncesinde boyayı test edin ve uygunluğunu onaylayın.

 

bottom of page